Perde Yıkama Hizmetlerimiz

Stor Perde Yıkama

Zebra Perde Yıkama

Jaluzi Perde Yıkama

Güneşlik Yıkama

Fon Perde Yıkama

Yıkadığımız Perde Çeşitleri

Stor perde, tül perde, zebra perde, jaluzi perde gibi hassas perdelerinizi profesyonel olarak temizliyoruz.  Tül perde , Stor perde, Zebra perde, Jaluzi perde, Brillant perde, Taç perde, Mutfak perde, Salon perde , Japon perde, Fon perde, Sahne perdesi, Ofis perdesi gibi günlük kullandığınız perdeler günler geçtikçe kirleneceklerdir.

Belirli aralıklarla perdeleri yıkamak gerekmektedir. Evlerinizdeki mevcut makinalarla bir çok perdeyi yıkamak perdelerin bozulmasına deforme olmasına neden olmaktadır. Çamaşır makinelerinde yıkanan perdeler özelliklerini kaybedecek ve ütülenmesi sizler için problem olacaktır. Bu gibi sorunlarla karşılaşmamak için perdelerinizi bu işi profesyonel yapan firmalara temizletmeniz gerekmektedir.

Günlük kullandığınız perdeler zamanla kirleneceklerdir. Belirli aralıklarla perdeleri yıkamak gerekir. Evlerimizde mevcut makinalarla yıkama yapamamaktayız. Yapılmış olsa bile perdeler özelliğini kaybedecek artı ütülemesi problem olacaktır. Bu gibi sorunlarla karşılaşmamak için perdelerinizi perdelerinizi perde temizleme konusunda uzman olan firmalara teslim etmeniz gerekir.
Firmamızda Büyük Kuru Temizleme makinelerinde doğal ve zararsız perde deterjanları ile perdeleriniz itina ile temizlenir. Hiç bir şekilde perdenizde bozulma olmaz.

Perdeler Nasıl Yıkanır?

Perdeler belirli bir zaman aralığında rutin olarak yıkanması gerekmektedir. Yıkama işlemi profesyonel ekipmanlar ve cihazlar ile yapılmalıdır. Günümüzde evlerimizin vazgeçilmezi olan perdeler uygun fiyatı olan polyester kumaşlar ve pahalı olan kaliteli ithal perdelerin, kumaş içeriğinde saf ipek, saf keten iplikler ile dokunmaktadır. Bundan dolayı kaliteli perdelerin hassas bir temizleme işleminden geçirilmesi gerekmektedir. Aksi taktirde perdeleriniz deformasyona uğrayarak kötü ve kullanılamaz hale gelecektir. Bu tip durumlar ile karşılaşmamak için perdelerinizi profesyonel perde temizleme hizmeti veren firmalara temizletmeniz kesinlikle tavsiye edilir.

  • Perde yıkama hangi aşamalardan geçer ?

Öncelikle perdelerin temizlik durumuna bakılarak gerekirse ilk önce özel hazırlanan temizleme ilaçları ile hazırlanan suya perdeler ıslanır. Uzun süre boyunca yıkanmayan perdeler doğal olarak kirleri de zor çıkacaktır.
Yumuşatma işleminden sonra profesyonel perde ilaçları ile makinada yıkanır. Bu işlem sırasında da gerekirse ön yıkama işlemi de yapılabilir.
Burada dikkat edilmesi gereken en önemli husus perdenin cinsi, kaç derecede yıkanacağı ve ne kadar süre yıkanacağıdır. Bu programları makineye girdikten sonra otomatik makinalarda yıkama işlemi yapılır.
Daha sonra yine perdenin özelliğine göre kurutma makinesinde veya gerekiyorsa özel kurutma odalarında sıcak havalandırma ile perdeler asılarak kurutulur.

Kuruma işlemi biten perdeler, perdenin kumaş kaltesine ve dokuma kalitesine göre ütü işlemine alınır. Pres ütüde veya paskara ütülerde perde ütüleme konusunda uzman personelimiz tarafından özenle ütüleme işlemi yapılır. Ütüleme işlemi biten perdeler, özenle hassas bir şekilde katlanarak veya perdenin cinsine göre askıya asılarak ambalajlanarak servise hazır hale gelir. Temizleme işlemi biten perdeler uzman ve işinde profesyonel perde montaj ekibimiz tarafından yerlerine montaj işlemi yapılır.

Perdeler Hangi Aralıklarla Yıkanır?

Normal şartlarda perdeler yılda en az bir defa yıkanması tavsiye edilir. Bulunduğunuz mevki binanın katı, evde sigara içilmesi, şehir trafiğinin yakın olduğu yerler, etrafımızdaki uzun süren kazı çalışmaları gibi etkenlerden dolayı bu süre daha da kısalabilir ve özel durumlara göre değişebilir..